Kırgızistan ve Dubai Arasında Sekiz Maddelik Anlaşma İmzalandı

Kırgızistan ve Dubai, aranmakta olan suçluların iade edilmesine ilişkin anlaşma dahil olmak üzere 8 anlaşma imzaladı. Belgeler Kırgızistan Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev’in Dubai Hükümdarı Şeyh Muhammed Bin Raşid Al Maktum ile görüşmesi sonucunda imzalandı.

Taraflar çifte vergilendirmeden kaçınma, gelir ve sermaye üzerinde vergi kaçakçılığını önleme, Kırgızistan ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) hükümetleri arasında yatırım genişletme ve koruma, Kırgızistan ve BAE arasında hava ulaşımı anlaşması, Kırgızistan ve BAE hükümetleri arasında ekonomik işbirliği anlaşmasını imzaladılar.

Ayrıca, Kırgızistan ve BAE’nin içişleri bakanlıkları arasında güvenlik alanında işbirliği hakkında mutabakat zaptı, Kırgızistan ve BAE arasında suçluların iadesi hakkında anlaşma, Kırgızistan ve BAE arasında cezai konularda karşılıklı yardım hakkında anaşma, Kırgızistan ve BAE arasında sivil ve ticari konularda karşılıklı yardım hakkında anlaşma imzalandı.

Belirtileceği üzere, Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev, BAE’ye resmi ziyareti çerçevesinde BAE Başbakanı, Dubai Hükümdarı Şeyh Muhammed Bin Raşid Al Maktum ile görüştü.

Kabar

Alakalı yazılar

Yorum yazın