HALEP BİZİM BİR PARÇAMIZ

Türkistander bu hafta yapılan YK toplantısında, Halep’te zor durumda kalan sivil halk için bir yardım kampanyası başlatma kararı aldı. “HALEP BİZİM BİR PARÇAMIZ”  başlığıyla düzenlenen kampanyanın duyurusu şöyle:

Muhterem kardeşler
Halep’de meydana gelen olaylardan haberiniz var. Her bir müslüman “ben nasıl yardım edebilirim” diye düşünüyor. Çünkü kardeşlerimizin derdi bizim de derdimizdir. Biz müslümanların bir beden gibi oluşumuz gerekir ki, onun bir azası acı duysa diğer azalarının da aynı acıları hissederek onlarla hemderd olması gerekir. Sonunda diğer organlarımız da hastalanarak gecelerini uykusuz geçirmekte. Bugün bedenimizin bir parçası ağrıyor ve sıkıntılardan şikayet ediyor.
Bu sebeple TÜRKİSTANDER olarak “Halep Bizim Bir Parçamız” başlığıyla bir yardım kampanyası düzenlemeye karar verdik. İsteyen kardeşlerimiz kendi imkanlarıyla gelip aşağıdaki listede yer alan ilaç ve ilk yardım malzemelerini veya nakit para ile yardımlarını bölgelerindeki dernek temsilcilerine teslim edebilirler.
Gerekli olan ilaç ve ilk yardım malzemeleri:
1)Sargıbezi, gazlıbez, flaster, antiseptik solüsyonlar, vb.
2)Yara-yanık kremleri
3)Ağrı kesiciler
4)Antibiotiklar
5) Astım ve nefes açıcı ilaçlar
6) Bit ilaçları

Yukarida sayılan tibbi malzamalari almak için ortalama 70-100 TL arası bir miktar gerekmektedir. Göndermek istediğiniz Nakit yardımlarınızı aşağıda belirtilen hesaplara veya bölgelerdeki yetkili kişilere ulaştırmanız mümkündür.

Hesap no: ULUSLARARASI TÜRKİSTANLILAR DAYANIŞMA DERNEĞİ
IBAN: TR 07 0020 6000 0402 8219 3100 01

(Türkiye Finans Katılım Bankası Fatih Şubesi)

Alakalı yazılar

Yorum yazın