YABANCI DÜŞMANI SÖZCÜ GAZETESİ’Nİ PROTESTO EDİYORUZ !

 

YABANCI DÜŞMANI SÖZCÜ  GAZETESİ’Nİ PROTESTO EDİYORUZ !

FullSizeRender (1)

Biz Türkistanlı muhacirler kendimizi asla ‘yabancı’ olarak tanımlamamakla beraber, geçtiğimiz günlerde Sözcü Gazetesi’nin Pendik’te yaşayan Türkistanlılara yönelik “hedef gösteren”, “provokatör” ve “yabancı düşmanı” yayınını protesto ediyoruz. Gazetenin yer verdiği “Pendik dinci terör örgütü İŞİD’in üssü haline geldi- En tehlikeli mahalle Kavakpınar” başlıklı haber tamamen hayal mahsulüdür.

Bir gazete olmaktan ziyade, provokasyon merkezi olarak faaliyet gösteren Sözcü Gazetesi, Suriyeli ve Afrikalılara yönelik daimi kışkırtmalarının yanı sıra, Türkistanlılara karşı da okuyucusunu kin ve düşmanlığa tahrik etmektedir.

Söz konusu haberde “Pendik’te ve özellikle Kavakpınar mahallesinde yerleşen Tacikistan, Özbekistan ve Dağıstan’dan gelen göçmenlerin terörist oldukları, İşid’i destekledikleri, Pendik’ten Rakka’ya otobüs kaldırıldığı”iddia edilmiştir. Habere dayanak sağlayan hiçbir ciddi kaynak, konuşma, olmaksızın, tamamen muhabirin hayal mahsulü olarak, bölgede yaşayan muhacirler (göçmenler) hedef gösterilmiştir. Özbekistan, Tacikistan ve Rusya rejimlerinin zulmünden kaçan ve kendi halinde hayat mücadelesi vermekte olan bu insanlar “terörist” olarak tanımlanarak iftira edilmiştir.

Ayrıca “mahalleli-mahalle sakinleri böyle diyor” diye meçhul kişiler kaynak gösterilerek sivil bir eğitim kurumu olan “Orta Asya Eğitim ve Kültür Derneği Pendik Temsilciliği” de hedef gösterilmiştir. Mahalle halkının çocuklarının da gittiği ve Orta Asya Türkleri ile yerli halkın kaynaştığı derneğimize iftira edilerek, “yerli-Türkistanlı” düşmanlığı oluşturulmaya çalışılmıştır.

Biz Türkistanlı muhacirler olarak, İŞİD ve benzeri örgütlerden beri olduğumuzu, yaptıkları insanlık dışı eylemlerini kınadığımızı bir kere daha tekrar ediyoruz.

Sözcü Gazetesi ve benzeri kurumların Türkistanlı göçmenlere yönelik işledikleri  “nefret suçunu” lanetliyoruz. Halkı kin ve düşmanlığa kışkırtan iftiracılar hakkında yasal işlem başlattığımızı kamuoyuna duyururuz.

 

ORTAASYADER  (Orta Asya Eğitim Ve Kültür Derneği)

TÜRKİSTANDER  (Uluslararası Türkistanlılar Dayanışma Derneği)

 

 

 

Related posts

Yorum yazın