Cumhurbaşkanı Erdoğan Kazakistan’a gidiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi ziyaret için 15 Nisan Çarşamba günü, Kazakistan’a gidecek.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre Erdoğan, Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev’in davetlisi olarak, 15-17 Nisan 2015 tarihlerinde Kazakistan’da olacak.

Ziyaret kapsamında, 16 Nisan Perşembe günü Erdoğan ve Nazarbayev başkanlığında “Türkiye-Kazakistan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi”nin (YDSK) ikinci toplantısı yapılacak.

İki ülkeden ilgili bakanların katılımıyla düzenlenecek II. YDSK Toplantısı, güncel ikili ve bölgesel konuların kapsamlı olarak ele alınmasının yanı sıra, Kazakistan ile stratejik ortaklık düzeyindeki ilişkilere ivme kazandırılmasına da imkan sağlayacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Astana’daki programı kapsamında Türk-Kazak İş Forumu’na da katılacak.

HOCA AHMET YESEVİ CAMİİ VE KÜLLİYESİ’NİN AÇILIŞINI YAPACAK

Başkentteki programının ardından 17 Nisan Cuma günü Türkistan’a geçecek Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından inşa ettirilen Hoca Ahmet Yesevi Camii ve Külliyesi’nin açılışını yapacak. Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesi tarafından fahri doktora unvanı verilecek Erdoğan’ın, bölgede Ahıska Türkleri’nin yerleşik olduğu bir mahalleyi ziyaret etmesi de planlanıyor.

Dünya Bülteni

Alakalı yazılar

Yorum yazın