Rus hahambaşından İsrail’e yardım çağrısı

Rusya Yahudilerinin lideri, bağlılarına Gazze katliamını gerçekleştiren İsrail işgal ordusuna maddi ve manevi yardımda bulunmaları çağrısında bulundu

Rusya Hahambaşısı Berel Lazar, Gazze Şeridi’ni bombalamaya devam eden İsrail işgal ordusunu maddi yönden desteklemeleri için Rusya’da yaşayan Yahudilere çağrıda bulundu.

“Sevgili Rus Yahudilerine” diye başlayan yazılı çağrıda soydaşlarına barış ve bereket dileyen Berel Lazar Yahudiler arası dayanışmanın öneminini vurguladı. Rusya Hahambaşısı işgal güçlerine yardım davetine delil olarak Tevrat’tan şu ayeti de getirdi: “Kardeşlerin savaşa giderken sen burada oturur musun?”

Berel Lazar Filistinlileri katletmekte olan İsrail güçlerine üç şekilde yardım edilebileceğini söyledi. Lazar’a göre Rusya’da yaşayan Yahudiler Tevrat okuyarak, ibadet ederek ve sadaka vererek yani maddi yardımda bulunarak İsrail güçlerine yardım edebilirler.

Rusya Hahambaşısı Yahudilere, diğer halkların onlardan korkmaları için başlarında ve ellerinde Tanrı’nın adı yazılı semboller taşımalarını da tesviye etti.

Dünya Bülteni

Alakalı yazılar

One Thought to “Rus hahambaşından İsrail’e yardım çağrısı”

  1. muslim

    OLLOHNİ LANATİ BULSİN YAHUDLARGA.

Yorum yazın