Özbekistan’da çocuklara cami yasağı kalkıyor

21.05.2018

Ramazan ayının başından itibaren Özbekistan’dan iyi haberler gelmeye bugün de devam etti. Taşkent’in     Şeyhhantakhur ilçesinin baş imamı olan Odilhon kui Yunuskhanoglu camiye gitmeleri yasak olan küçük    çocukların bundan sonra girebileceklerini açıkladı.

Odilkhon Kori Yunuskhanoğlu yaptığı açıklamada, “Gelin azizler, bugün ma’ruzamız başlamadan önce bir kalbimizi Allah Hak sübhanehu ve Tealâ’ya bağlayarak elhamdülillah, elhamdülillah, elhamdulillah  a’la n-ni’mat deyip şükürler edelim. Sebebi bir çok sevindirici gelişmeler oluyor. Büyük yenilikler oluyor. Dinimiz için bunların sayısını, adedini sayıp bitiremeyecek derecede Allah tealânın hayr ve berekeleri   yurdumuz-da yağıp durmaktadır ki, Allah bu nimetlerin ziyadeliğine muvaffak eylesin. Şimdiki güzel haberlerden     biri, genç çocuklara bazı yerlerde manilikler vardı. Bugünden başlayarak genç çocuklar için hiç sıkıntısız bütün kapılar açıldı.  Elhamdulillah bunlar çok büyük derece, büyük mükafatlar. Sabah namazlarında yine bazı sıkıntılar vardı. Sabah namazlarının serbest bir şekilde kılınmasına ruhsat verilişinin hoş haberini işittik. Elhamdulillah bunların cümlesi Allah tealanın fazlı, rahmetidir” dedi.

 

Alakalı yazılar

One Thought to “Özbekistan’da çocuklara cami yasağı kalkıyor”

  1. […] Özbekistan’da bir süredir “18 yaşından küçüklerin camiilere girmesi” konusu tartışılıyor. Geçtiğimiz Ramazan ayında Taşkent, Mergilan ve Namangan’daki bazı camiilerden çocukların geri çevrildiğine dair haberler basında yer almıştı. 21 Mayıs 2018 tarihli haberimizde de bazı imamların, çocukların camiiye gelmesini teşvik ettiklerini duyurmuştuk.  http://turkistanlilar.org/2018/05/21/ozbekistanda-cocuklara-cami-yasagi-kalkiyor/ […]

Yorum yazın